İple Yüz Germe Yöntemi Tedavisi Hastanemizde Uygulanmaktadır

İple Yüz Germe Yöntemi Tedavisi Hastanemizde Uygulanmaktadır

İple Yüz Germe Yöntemi Tedavisi Hastanemizde Uygulanmaktadır

Ameliyatsız yüz germe, yüz germe ameliyatı olmak istemeyen, anestezi almak istemeyen, ameliyatın yan etkilerinden çekinen vede iyileşme dönemi yaşamak istemeyen hastalara uygulanılan bir yöntemdir. Özellikler aşırı derecede sarkması olmayan, cildin daha gergin olmasını isteyen 30 -65 yaş arasındaki hastalara uygulanmaktadır. Asıl amaç yüz germe, boyun germe, sarkmaların düzeltilmesidir. Aynı zamanda daha genç hastalarda kaş kaldırma amacıyla vede yine bazı iplikler kullanılarak nazolabial bölgede ve kırışıklıklarda dolgu benzeri etki yaratmada da kullanılır. Kırışıklıkları düzeltmede oldukça iyi bir yöntemdir.

İple Yüz Estetiğinin Etki Mekanizması Nedir?

Cilt altına yerleştirilen ipler zamanla erimektedir, buda dokunun yara iyileştirme özelliğini tetikler, iplerin yaptığı dokudaki stimulasyon, ipliklerin yarattığı doku desteği ve askılama sayesinde sonuç görülür. Bu sayede hem cilt yapısı düzelir hem de dokuda bir elevasyon sağlanır.

İple Yüz Germe Yüz Gençleştirme Nasıl Yapılır?

Uygulama kremle uyuşturarak ya da lokal anestezi altında yapılmaktadır. Sarkmanın ya da yapılacak uygulamanın çeşidinine göre uygun ipler seçilir ve cilt altına yerleştirilir. Uygulama son derece basittir, hasta hemen normal hayatına dönebilir. İple askılama işlemi yapılacak işlem türüne bağlı olarak ortalama 30 dakika kadar sürmektedir.

Farklı endikasyonlarda farklı ipler kullanılmaktadır. Cildi yenilemek amacıyla, tazeliğini sağlamak amacıyla mono denilen ipler kullanılırken, sarkık bir dokuyu düzeltmede ise cog denilen daha fazla kılçık içeren ipler kullanılır. Yine askılamada ve kırışıklık açmada screw denilen ipler kullanılmaktadır. Dolgu etkisi yaratmada spring denilen ipler kullanılmaktadır. Yüz askılamada bu iplere benzer şekilde sihoutte soft denilen ipler mevcuttur.

İple yüz germe ya da iple yüz germe estetiği, yüz yanak dolgu uygulamalarıyla, botilinum toksinle, ulthera ile de kombine edilerek yapılabilmektedir.